A kineziológia célja a jelen és múltbeli negatív stresszek által okozott „lelki gócok” oldása.
Ezek - mint minden más - lenyomatot képeznek az elménkben, az agyunk irányítja az izmok működését, az izmok tehát úgy is felfoghatók, mint az idegrendszer kijelzői, ezért egy izomteszt segítségével - ezt úgy kell elképzelni, mintha egyszerű igen nem kérdéseket tennénk fel- lehívhatók, felidézhetők.A kineziológiai oldás során módunkban áll azonosítani és tudatosítani a múlt lényeges, megterhelő vagy traumás élményeit, életeseményeit és az azokat kísérő érzelmeket, amelyek feldolgozatlanok maradtak és elfojtva vagy a tudattalanba száműzve, gátolják a jelenben való működést ill. előrehaladást továbbá káros hatással vannak jelen és jövőbeli döntéseinkre, életünkre.
Egy példa:
Amikor egyetlen kezeléssel megoldódott a probléma: 26 éves , fiatal nő két és fél éves kisfiával, Gyes-en van otthon.Azzal a panasszal érkezett,hogy kiegyensúlyozatlan, gyakran ismétlődő sírási rohamai vannak, nem bír megszabadulni a várandosság ideje alatt felszedett kilóktól,(bár rendszeresen tornázik), szeretné dolgozni (otthon végezhető művészi munka),de kisfiával való „elválaszthatatlan” kapcsolata miatt, (a gyermek „igen ragaszkodó”)nem bírja ezt sem megszervezi, úgy érzi az „élete szétesik”. Az oldás során felszínre kerülő ok a következő volt:kismamaként a zavartalan várandósságot követően, természetes szülésre készült, A pocaklakónak a fájások megindulásakor és azt megelőzően is „ megígérte”, hogy hamarosan együttlesznek, átöleli őt. A szülés megindulásakor azonban komplikáció lépettfel ( a kisbaba feje elakadt a szülőcsatornában), így császározni kellett, altatással, a babával is kisebb problémák merültek föl, így csak másnap találkozhatott vele. Az, hogy úgymond nem, teljesítette a kötelességét és az ígéretét(nem volt ott a gyermek mellett ), olyan erős bűntudatot váltott ki, melyet nem volt képes segítség nélkül feldolgozni.Ezért volt a kiegyensúlyozatlanság, a sírógörcsök és ebből következett az is, hogy nem a kisfiú nem tudta elengedni az édesanyját, hanem az anya bűntudata és erős („mostantól mindig együtt leszünk”) kötődése miatt, érzett a gyermek bizonytalanságot ez volt az oka a „szélsőséges” ragaszkodásnak. Két hét múlva az anya felhívott, hogy elújságolja, jól érzi, a sírógörcsök a kezelés óta nem jelentkeztek, 5 kilótól szabadult meg és a kisfia már elengedi „ egyedül” az anyut vásárolni, hiszen „szegény nagyival is játszani kell valakinek”.
A Kineziológiai módszer javallatai:
-
Szorongás, pánikbetegség, félelmek, visszatérő és/ vagy rémálmok
-
emésztőrendszeri betegségek pl:.:fekély, krónikus gyulladás, evészavarok
-
allergiák, asztma
-
mozgásrendszer betegségei, krónikus fájdalmak
-
meddőségi / impotencia problémák
-
tanulási nehézségek, viselkedészavarok
-
krízishelyzetek pl.:halálozás, krónikus betegség, válás, baleset, gyermekkori traumák, szülési /születési nehézségek.
-
életvezetési nehézségek / az érzés, mikor azt mond juk, már megint ugyanott hibáztam/ pl.: párkapcsolatban /féltékenykedés, túlzott elvárások/ munkahelyen /kikezdenek a kollégáim, minden munkát rámhagynak, én meg nem merek szólni.../, társaságban /nem merek ismerkedni, pedig tetszett valaki, gyakran a társaság célpontjává válok/
|